Brochure 'Opvoedingstraat en omgeving'
Het wijkcomité van de Opvoedingstraat in Kessel-Lo interviewde buurtbewoners en verzamelde foto's en verhalen over de geschiedenis van de buurt.
Het resultaat kan je lezen in de brochure 'Opvoedingstraat en omgeving'. Na de publicatie over de Leuvense Vaartkom, is dit de tweede in de reeks 'Straathistories, Leuvense buurten in woord en beeld'.
Het idee ontstond na enkele straatactiviteiten. Daar was het opvallend dat de oudere buurtbewoners heel veel over de vroegere buurt vertelden. Omdat deze verhalen ook voor de jonge bewoners van de wijk interessant zijn en om deze buurtkennis niet verloren te laten gaan, besloot het wijkcomité om de informatie te verzamelen in een kleine publicatie. De Leuvense erfgoedcel gaf advies en ondersteuning.
De publicatie 'Opvoedingstraat en omgeving' is vanaf 17 juni voor € 2 te koop bij Toerisme Leuven.
Nog meer Straathistories?
Heeft jouw buurt ook interesse om in het kader van de reeks 'Straathistories' een gelijkaardig project uit te werken? De erfgoedcel van de stad Leuven helpt je graag op weg!
Contact
Directie cultuur - Erfgoedcel
Locatie: Stadskantoor
Zaterdag en zondag gesloten