3 oktober 2023

Als je (of iemand uit je omgeving) geen andere uitweg meer ziet

Suïcidepreventie bij ouderen

  • Wanneer: Dinsdag 3 oktober 2023, 14 tot 16.30 uur
  • Waar: Auditorium in De Bib Leuven Tweebronnen, Rijschoolstraat 4, 3000 Leuven (bekijk adres en openingsuren))
  • Leeftijd: Volwassenen en 65+
  • Prijs: Gratis
  • Toegankelijkheid: Toegankelijk met een rolstoel
  • Taalkennis: Je begrijpt veel Nederlands en spreekt het goed
  • Inschrijven: Mail naar senioren@leuven.be of bel naar 016 27 26 78

Piet De Bruyn, co-directeur van het centrum ter preventie van zelfdoding, geeft een toelichting bij de algemene cijfers over zelfdoding in Vlaanderen en staat stil bij de suïcidecijfers bij ouderen. Daarna kijkt hij naar het verloop van het suïcidaal proces en leert hij aan hoe je signalen kan herkennen. Tot slot komt de inzet van het derde Vlaams actieplan suïcidepreventie aan bod.

Na een pauze met een drankje en een hapje geeft psychologe Veerle Van Vlierberghe praktische handvaten: hoe zorg je goed voor jezelf? Wat kan je doen als je je zorgen maakt om een ander? Wat doe je beter niet? En waar kan je in Leuven terecht als je professionele hulp nodig hebt?
Veerle is eerstelijnspsycholoog in LDC Seniorama en doelgroepverantwoordelijke ouderen binnen CGG PassAnt.

Een samenwerking tussen Centrum ter Preventie van Zelfdoding, Diletti (conventie terugbetaalde psychologische zorg), seniorenraad Leuven en stad Leuven.
Heb je na het lezen van deze tekst vragen over zelfdoding of wil je met iemand praten? Je kan steeds terecht bij www.zelfmoord1813.be of bellen naar het nummer 1813.
Deze activiteit is onderdeel van 10-daagse van de Geestelijke Gezondheid

Stadskantoor
Professor Van Overstraetenplein 1
3000 Leuven

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.