Ontdek de restanten van de eerste stenen stadsmuur van Leuven. Je start bij de Justus Lipsius- en Janseniustoren, en wandelt verder langs verschillende overblijfselen van de omwalling.
Over de stadsomwalling
De oorspronkelijke stadsmuur werd rond 1160 gebouwd om de stad te verdedigen tegen indringers. Hij was bijna cirkelvormig en 2,7 kilometer lang en telde 31 waltorens, 11 poorten en 2 waterpoorten. Twee eeuwen later werd hij vervangen door een nieuwe, veel langere muur, die samenviel met de huidige ring.
Op heel wat plekken zie je restanten van de 12e-eeuwse stadsomwalling, bijvoorbeeld in Handbooghof. In dat smalle parkje tussen de Brusselse- en de Brouwersstraat zie je 70 meter muur en twee torens, allemaal recent gerestaureerd. En ook op Hertogensite zijn stukken muur en torens bewaard gebleven.
Heb je vragen?
Contacteer ons. Wij helpen je graag verder.